Handlekurv

Glutenfri og sukkerfri brownie

Dette er nok en oppskrift fra boka mi, Frøken Holm Nr.1 og det er i tillegg en av favorittene, som veldig mange av leserne har laget og skrytt av.

Bildet her er fra Funksjonellmat.no da de testet ut oppskriften. Ellers er alle de nydelige bildene i boka tatt av Kine Jensen.

Du kan kjøpe boken HER

Oppskrift

Kjøp ingrediensene

  • kr 89,00
  • kr 65,00
  • kr 189,00
  • INGREDIENSER

    80 g mandelsmør
    4 ss brunet smør
    100 g Sukrin Gold
    1 ts. vaniljepulver
    2 store egg
    40 g kakaopulver
    7 g gelatinpulver
    1/4 ts salt
    1/8 ts bakepulver
    1/4 ts espressopulver
    40 g sjokoladeknapper

    FREMGANGSMÅTE

    Start med å brune smør i en kjele på medium varme. Det tar noen minutter før smøret begynner å bli brunt. Pass på at det kun blir en lys, nøttebrun farge og ikke brent.

    Sett stekeovnen på 175 °C. Kle en rund form eller en brødform med bakepapir.

    Bland det brunede smøret, mandelsmør, Sukrin Gold og egg godt sammen med en elektrisk mikser til det blir en kremet masse.

    Rør inn espressopulver, bakepulver, kakaopulver, gelatinpulver og salt til alt er godt blandet. Tilsett den sjokoladeknappene.

    Hell røren i formen og stek på nederste rille i 16-18 minutter. Avkjøl kaken helt før du skjærer i den. Oppbevares i tett boks i kjøleskapet. Kan også fryses.

    Del oppskriften

    Facebook
    Twitter
    LinkedIn

    Kjøp ingrediensene

  • kr 89,00
  • kr 65,00
  • kr 189,00